Svetainės kūrimas gali būti bauginantis procesas tiems, kurie dar nėra susipažinę su žiniatinklio dizainu ir kūrimu. Tačiau, turėdamas tinkamų žinių ir įrankių, kiekvienas gali greitai susikurti savo svetainę. Šiame vadove rasite visą reikiamą informaciją, kad galėtumėte sukurti patrauklią ir funkcionalią svetainę, kuri atitiktų jūsų poreikius ir tikslus.

Pasirinkite platformą

Pirmasis žingsnis kuriant svetainę – nuspręsti, kokią platformą norite naudoti. Yra daugybė platformų, kurių kiekviena turi savų funkcijų, privalumų ir trūkumų. Kai kurios populiarios platformos yra „WordPress”, „Wix” ir „Squarespace”. Prieš pasirinkdami platformą, apsvarstykite savo tikslus ir biudžetą, taip pat laiką, reikalingą išmokti dirbti su platforma.

Domeno vardo ir prieglobos paslaugos pasirinkimas

Nusprendus dėl svetainės platformos, laikas pasirinkti domeno vardą ir prieglobos paslaugą. Jūsų domeno vardas iš esmės yra jūsų interneto adresas – taip vartotojai jus suras internete. Prieglobos paslauga – tai vieta, kur jūsų svetainė bus internete; joje saugomi visi jos failai, kad juos būtų galima pasiekti iš bet kurios pasaulio vietos. Renkantis domeno vardą svarbu pagalvoti apie tai, kaip naudotojai galėtų ieškoti arba rasti jūsų svetainę, nes tai gali turėti įtakos jos sėkmei ilgalaikėje perspektyvoje.

Svetainės projektavimas ir kūrimas

Dabar, kai pasirinkote platformą ir prieglobos paslaugą, metas pradėti kurti ir tobulinti svetainę! Priklausomai nuo to, kokią platformą pasirinkote, gali būti daugybė šablonų, temų ar kitų išteklių, kuriuos galima naudoti kuriant svetainės išvaizdą. Jei nesijaučiate patogiai tai darydami patys arba neturite reikiamų programavimo įgūdžių, verta pasidomėti galimybe pasamdyti patyrusį žiniatinklio dizainerį. Be to, jei pageidaujate, yra įvairių įskiepių ir kitų programinės įrangos variantų, kurie gali padėti pagerinti tam tikrose platformose (pvz., „WordPress”) sukurtų svetainių funkcionalumą.

Svetainės testavimas ir paleidimas

Sukūrus ir parengus svetainę, svarbu ją kruopščiai išbandyti prieš paleidžiant ją viešai peržiūrėti internete. Norite įsitikinti, kad visos nuorodos veikia teisingai (bandydami pasiekti puslapius naudotojai neturėtų gauti 404 klaidų), visi paveikslėliai įkeliami tinkamai (jokių neveikiančių nuorodų!), spalvos skirtinguose įrenginiuose (telefonų ir kompiuterių monitoriuose) rodomos teisingai ir t. t. Baigę bandymus galite paleisti svetainę! Sveikiname – dabar laukia įdomioji dalis – nuolatinis jos tobulinimas!

Nuolatinė priežiūra ir atnaujinimai

Sėkmingai veikiančią svetainę reikia nuolat prižiūrėti ir atnaujinti, kad ji būtų apsaugota nuo įsilaužėlių ir atnaujinta atsižvelgiant į svarbias funkcijas ar naudotojų, klientų ir lankytojų padarytus pakeitimus. Rekomenduojama reguliariai daryti atsargines viso svetainėse sukurto turinio kopijas, kad prireikus būtų galima išvengti bet kokio galimo duomenų praradimo dėl nenumatytų aplinkybių, pavyzdžiui, įsilaužimo ar serverio gedimo, arba greitai jį panaikinti. Be to, reikėtų reguliariai atnaujinti svetainių priežiūrai naudojamus įskiepius ir (arba) programinę įrangą, kad nekiltų pavojaus, jog piktavaliai internete pasinaudos bet kokiomis saugumo spragomis. Galiausiai įsitikinkite, kad bet kokie darbuotojų atliekami pakeitimai ar atnaujinimai yra pakartotinai išbandomi visais kūrimo etapais, kad po paleidimo nekiltų jokių netikėtų problemų!

Sukurti svetainę nebūtinai turi būti sudėtinga; turėdamas pakankamai žinių apie žiniatinklio dizaino principus, pasirinkęs tinkamą platformą ir prieglobos paslaugą, kiekvienas gali greitai sukurti patrauklią ir funkcionalią svetainę! Nepamirškite, kad nuolatinei priežiūrai taip pat reikės skirti nuolatinį dėmesį; nuolat atnaujindami saugumo pataisas ir (arba) atnaujinimus ir dažnai darydami atsargines duomenų kopijas, užtikrinsite, kad lankytojai, naršydami kūrėjų sukurtas svetaines, niekada nesusidurs su netikėtomis problemomis!

Kaip sukurti interneto svetainę?