„WordPress” yra galinga atvirojo kodo turinio valdymo sistema (TVS), kuri leidžia lengvai kurti ir valdyti svetaines. Čia supažindinsime jus su „WordPress” pradžiamoksliu ir parodysime, kaip išnaudoti visas jos galimybes.
Pradedame dirbti su WordPress
Prieš pradėdami kurti svetainę su „WordPress”, turėsite gauti prieigą prie „WordPress” administratoriaus skydelio. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turėsite iš prieglobos paslaugų teikėjo įsigyti domeno vardą ir prieglobą. Sukūrę domeno vardą ir prieglobą, galėsite prisijungti prie svetainės administravimo srities ir pradėti diegti WordPress.
Norėdami įdiegti „WordPress” savo svetainėje, pereikite į administratoriaus skydelio skirtuką „Valdymo skydelis”, tada pasirinkite „Įskiepiai” > „Pridėti naują”. Iš ten galite ieškoti „WordPress” įskiepio, spustelėti Įdiegti dabar ir baigę diegimą jį aktyvuoti. Sėkmingai aktyvavus įskiepį, turėtumėte pamatyti pasveikinimo puslapį, kuriame patvirtinama, kad „WordPress” dabar įdiegta jūsų svetainėje.
Temų naudojimas
Sėkmingai įdiegę „WordPress” savo svetainės serveryje, peržiūrėkite temų pasirinkimą, kurį galima įdiegti prietaisų skydelio skyriuje „Išvaizda”. Čia rasite ir nemokamų, ir mokamų temų; jei leidžia biudžetas, pasirinkus mokamą temą paprastai suteikiama daugiau funkcijų, pavyzdžiui, pasirinktinių spalvų schemų arba iš anksto sukurtų puslapių išdėstymų, kurie gali padėti sutaupyti laiko kuriant svetainę. Nusprendę, kokią temą naudoti savo svetainės pagrindiniame puslapyje, spustelėkite Įdiegti dabar, o baigę diegti – Aktyvinti, kad naujasis dizainas būtų pritaikytas jūsų svetainės sąsajoje.
Puslapių ir įrašų nustatymas
Norėdami pridėti puslapių arba pranešimų į savo naujai sukurtą svetainės pagrindinį puslapį, pereikite atitinkamai prie puslapių arba pranešimų skyrių šoninėje administratoriaus skydelio juostoje; šie du įrankiai yra svarbūs kuriant bet kokią svetainę, nes jie leidžia turinio kūrėjams atskirai pritaikyti atskirus skyrius ir kartu išlaikyti bendrą darnią išvaizdą visame interneto tinklalapyje. Pavyzdžiui: puslapius galima naudoti kaip skyrių „Apie mus”, o skiltyje „Posts” galima dinamiškiau atnaujinti naujienas, pavyzdžiui, naujausius tinklaraščio įrašus ar produktų pristatymus. Be to, tiek puslapius, tiek pranešimus galima pritaikyti naudojant kelias skirtingas formatavimo parinktis, pvz., teksto redaktorius arba HTML kodo fragmentus; tai leidžia naudotojams dar labiau kontroliuoti, kaip jų turinys atrodo po to, kai jis paskelbiamas viešai peržiūrai!
Darbas su valdikliais ir įskiepiais
Valdikliai – tai maži kodo elementai, kuriuos galima pridėti tam tikrose tinklalapių vietose, kad būtų galima rodyti įvairią informaciją; dažniausiai jie naudojami kaip šoninės juostos, kuriose yra interaktyvūs meniu arba populiarių pranešimų ir (arba) puslapių sąrašai ir t. t.. Naujesnėse „WordPress” versijose valdiklius galima greitai pridėti per „Appearance” > „Widgets” (išvaizda > valdikliai), kur naudotojams tereikia vilkti ir nuleisti juos į vietą – nereikia jokių programavimo įgūdžių! Įskiepiai – tai papildomos programos, suteikiančios papildomų funkcijų tinklalapiuose, pvz., išplėstines nuotraukų galerijas ir pan. Norint jas įdiegti, reikia ieškoti įskiepių per Dashboard skirtuką Plugin (Įskiepiai) ir spustelėti Install Now (Įdiegti dabar) arba Activate (Aktyvinti), priklausomai nuo to, koks tipas buvo pasirinktas prieš pradedant atsisiuntimą (nemokamas arba premium).
Naudotojo prieigos ir saugumo valdymas
Vartotojai, norintys kontroliuoti prieigos lygius savo WordPress valdomose svetainėse, turėtų pasinaudoti vaidmenų funkcija, esančia skirtuke User Settings (Vartotojo nustatymai), esančiame administratoriaus skydelio sąsajoje – iš čia administratoriai gali detaliai kontroliuoti, kas mato kokį turinį ir kokius veiksmus gali atlikti lankydamiesi priekinėje dalyje, kurią mato patys lankytojai (pvz., prisijungimo leidimai). Kalbant apie saugumą – yra keletas būdų, kaip apsaugoti duomenų bazėse saugomus duomenis, įskaitant reguliarų programinės įrangos versijų atnaujinimą, taip pat užtikrinimą, kad visi slaptažodžiai, kuriais susiejami failai ir duomenų bazės, visada būtų saugūs (jei prevencija nepavyktų), kad svetainės išliktų saugios nuo kenkėjiškų atakų, nepriklausomai nuo to, kokie aplinkos pokyčiai vyksta įprastinės veiklos metu!